AMD

TURKEY


Shiftdelete.net

http://shiftdelete.net/amd-a10-5800k-incelemesi-10_40287-s9.html

“AMD, APU'larını güçlendirebileceği kadar güçlendirmiş. Piledriver işlemci tasarımı ve yeni komut setleri perfformansı ciddi ölçüde arttırıyor. Rakibi FX 8100 ve 8150 olmasa da bazen ona yakın skorlar alıyor. Önceki nesil APU'ları çok yüksek farklarla geride bırakıyor. Neredeyse iki kat salt işlemci performansı artışı söz konusu.”

English translation:
“AMD strengthened its APUs as much as possible. The new Piledriver processor design increases the performance drastically.”  

Award: Editor’s Choice award


Turkchip.com

http://www.turkchip.com/anakartcpu/436-amda105800k.html

“AMD A10-5800K işlemci, daha doğrusu APU, yüksek performanslı dahili GPU'su ve orta karar işlemci performansı ile işlemci dünyasına yeni bir soluk getirirken TurkChip Silver Award ödülünü de hak eden başarılı bir ürün. Bu işlemci sayesinde ortalık biraz daha karışacak, rekabet artacak ve bizlerde bir çok yeni CPU'lar görebileceğiz. Bu durum cüzdanımız için kötü olsada!”

English translation:
“AMD A10 -5800K started a new era with its performance. This APU will mess up the processor world, the competition will rise and we’ll be able to see more CPUs with more performance. It may be bad for our wallets but very exciting for the technology world.”

Award: Silver award


Pclabs.com

http://www.pclabs.com.tr/2012/10/08/amd-a10-5800k-islemci-ve-gigabyte-f2a85x-up4-anakart-incelemesi/

“Güç tüketimi konusunda, yıllardır makul ve mantıklı TDP değerlerine sahip işlemcileri çıkartma konusunda zorlanan AMD, Trinity platformu ile performans olarak değil ama güç tüketimi konusunda Intel'i geçmeyi başarmış.”

English translation:
“In terms of the power consumption, AMD was not that successful before, but with Trinity, AMD is a step forward from Intel in terms of the power consumption.”

Award: Price / Performance award


Techno-labs.com

http://www.techno-labs.com/1/35935/11/Test:_A10-5800K_-_Gigabyte_F2A85X-UP4.html

“Sonuç olarak hem AMD A10-5800K’nın, hem de Gigabyte GA-F2A85X-UP4’ün bizleri memnun ettiğini söyleyebiliriz. Ekran kartı dahi olmadan grafik performans gerektiren işlemleri yapabileceğiniz, çok fazla bütçenizi yormayan, ancak öte yandan da çok yüksek bir performans beklentisinde olmayacağınız, bir bilgisayar kurmak istiyorsanız, bu ikiliyi gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.”

English translation:
“The AMD A10 -5800K and Gigabyte GA F2A85X – UP4 made us happy in terms of the performance. Without an external graphic card, you can easily overcome the works that require high graphic performance.”


DonanimHaber.com

http://www.donanimhaber.com/islemci/haberleri/AMD-Fusion-A105800K-video-inceleme-Daha-hizli-CPU-daha-guclu-GPU.htm

“Bu videomuzda ailenin en hızlı işlemcisi olan Fusion A10-5800K'yı hem teknik detayları ve mimarisi hem de test sonuçlarıyla değerlendiriyor, platform bazındaki kazanımları değerlendiriyoruz. Üstün Grafik performansı ve zengin özellikleri ile beğenimizi kazanan bir işlemci.

English translation:
“AMD A10 -5800K is the fastest in the family, when we look at the technical features and the test results, the APU won our appreciation with its high graphic performance and rich features.”


« Back to list

Links